English

اینجا حالا زمینی خشک و تفتیده است/ یادداشت هماهنگ‌کننده مقیم سازمان‌ملل در ایران برای مرگ دریاچه ...

خبر آنلاین – ۳۱ ژانویه ۲۰۱۴
 

"فرشتگان بر دستان کسانی که به ما کمک کنند، بوسه خواهند زد." چهره رنگ پریده این ماهیگیر حکایت از روزگار و احوال ناخوش او می کند، پوست آفتاب سوخته و چرم مانندش گویای سال ها سختی و ناملایمات است و چشمانش نشانی از اشک های فروخورده اش دارد. حسرت زمانی را می خورد که روزگار تاحدی به کامش بود و از ایامی می گفت که دریاچه ها پر از آب و ماهی بودند، فرزندانش شاد و زندگی بر وفق مراد بود. گفته هایش به قدری تکان دهنده بود که فراموش کردم نامش را بپرسم. می خواست حرف هایش را بشنوم و بعد دنیا را در جریان شرایط ناگوار فقیرترین و نامساعدترین منطقه ایران یعنی ...

[ادامه]

 

خبرهای مرتبط:

آخرین اخبار

زندگی با معلولیت پویا ایرجی

مهر - پنج دقیقه پیش
پویا ایرجی متولد ۱۳۶۴ فوق دیپلم گرافیک در شهر اراک است. پویا که دچار معلولیت انحراف ستون فقرات و ضعف عضلانی است با وجود معلولیت ١٠ سال در چاپخانه پدر مشغول به کار است و در زندگی شخصی بسیار فعال و ...

 

جاذبه یک دعوت حسینی از نیویورک تا خرم آباد

مهر - پنج دقیقه پیش
علی سلاح ورزی اهل لرستان و ساکن آمریکاست. او هرسال، به ایران آمده و در مراسم گل مالی لرستان حاضر می شود. حتی مرگ دردناک فرزند معلولش نیز، نتوانسته در این سال ها مانع عزم او برای شرکت در این مراسم شود.

 

زندگی با امید

مهر - پنج دقیقه پیش
در این مجموعه از افرادی عکاسی شده است که درآسایشگاه معلولین کهریزک تهران زندگی می کنند.این افراد با توجه به دارا بودن معلولیت و داشتن حداقل توانایی های جسمانی،به کار و فعالیت هنری و ورزشی مشغول هستند.

 

فیروزه کوبی

مهر - پنج دقیقه پیش
از صنایع دستی است که با نشاندن قطعه های کوچک سنگ فیروزه به حالت موزاییکی بر سطح ظرف ها، زیورآلات و اشیای تزئینی (از پایه هایی به جنس های مسی، برنجی، نقره، ورشویی و یا برنزی) ساخته می شود.

 

که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی

مهر - پنج دقیقه پیش
علی و محمد معینیان پسرعمو هستند و در خانواده ای تعزیه خوان بزرگ شده اند. از ایفای نقش شبیه حضرت علی اصغر(ع) شروع کرده و حالا به طفلان مسلم (ع) و طفلان زینب(س) رسیده اند.

 

بازار مال فروشان کوچصفهان استان گیلان

مهر - پنج دقیقه پیش
کوچصفهان در مسیر جاده رشت - لاهیجان از آبادی های قدیم استان گیلان است. بازار دام و فروش گاو و گوسفند که معمولا از نقاط دیگر کوچصفهان آورده می شود مشتریان زیادی را از شهرهای دیگر به این منطقه می کشاند.

 

قلعه فورگ

مهر - پنج دقیقه پیش
در روستای فورگ از توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان ودر فاصله ۹۰ کیلومتری شرق بیرجندو۱۰ کیلومتری شهر اسدیه واقع شده است. مصالح به کار رفته در بنا سنگ، آجر، خشت، گچ، آهک و ساروج است.

 

حیات وحش پارک ملی گلستان

مهر - پنج دقیقه پیش
پارک ملی گلستان قدیمی ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاهی کم نظیر برای حیات وحش است ۱۳۵۰ گونهٔ گیاهی و ۳۰۲ گونهٔ جانوری را در خود جای داده است.

 

انسان و دریا

مهر - پنج دقیقه پیش
حضور انسان ها در کنار دریا، در فصل پاییز و زمستان شکل متفاوت تری از سایر فصل ها دارد.سکوت ساحل و هوای سرد و بارانی کرانه ای بی انتها را در پیش چشم میگذارد که فرصت مناسبی برای تفکر و خلوت آدم هاست.

 

خدمت رسانی پلیس در حماسه عظیم اربعین

تابناک - شش دقیقه پیش
پلیس بار دیگر توانست با ارائه خدمت در حماسه اربعین حسینی(ع)، حضور آرام بخش خود را اعلام کند. به گزارش پایگاه خبری پلیس، نیروی انتظامی از پانزدهمین روز آذر ماه سال جاری قرارگاه های مربوط به برقراری ...

 

تمام خبرها به صورت خودکار توسط ربات خبر کدوم از خبرگزاری‌های فارسی زبان دریافت شده اند. محتوای خبرها لزوما بیانگر دیدگاه‌های مدیریت و کارکنان کدوم نمی‌باشد.



کدام را برای خرید بلیت کنسرت ایرانی‌ ترجیح می‌دهید؟

برای دیدن نتایج این نظرسنجی باید ابتدا رای دهید.


نظرسنجی قبلی: » گروه سنی‌ شما؟

بازگشت به بالا